A kapcsolt felek közötti ármeghatározás, azaz a transzferárazás már eleve magában rejti a káros nemzetközi jövedelemoptimalizálás veszélyét, de a kísértést ennek kihasználására a COVID tovább erősíti. „Hiszen bizonyos időszakban és gazdasági ágazatokban globálisan és számottevően csökkent a jövedelmezőség, vagyis ennek helyes megosztása a szokásos piaci ár elve alapján még fontosabbá, ugyanakkor még nehezebbé vált, és helyességét is szigorúbban vizsgálhatják a hatóságok.” – hangsúlyozza Fotiadi Ágnes, a LeitnerLeitner Transzferárazási Üzletágának vezetője, korábban a NAV Transzferár Ellenőrzési Osztályának vezetője. – „Ezért a vállalkozásoknak is figyelmesebben kell foglalkozniuk a transzferárazás adózási kockázatainak feltárásával és kezelésével az adóhatóságot megelőzve!”
Milyen transzferárazási feladatokat kell elvégezni az év elején? És mivel jár, ha elmulasztjuk ezeket?
2022.01.21. 08:29 leitnerleitner
komment
Címkék: transzferár kapcsolt vállalkozás portfolioblogger transzferárazás CBCR országonkénti jelentés Fotiadi Ágnes koronavírus COVID-19
Ne dugja homokba a fejét! - A multik leányai nem fogják megúszni a plusz munkát/költséget, ha élesedik a globális minimumadó
2022.01.20. 15:03 leitnerleitner
A globális minimumadó – vagy ahogy újabban hívják az elvárt adó – pallosa már évek óta ott lebeg a multik felett, de az elgondolás idén érik be, és jövőre már alkalmazni is kell majd. Ugyan Magyarország a végsőkig harcolt a jobb feltételek eléréséért, és vitathatatlanul sikerült is jelentős eredményeket elérnie, de így is nagy számban lesznek olyan hazánkban működő leányvállalatok, akiknek vagy többet kell fizetniük, vagy nagyon bonyolult számítási feladatokkal kell megküzdeniük.