A LeitnerLeitner-csoport 2024-ben ünnepli 30. születésnapját. Ez alkalomból szeretnénk köszönetet mondani a velünk együttműködő szakmai szervezeteknek!
A legmagasabb minőségű szakmai munka biztosítéka – a tanulás mellett – a folyamatos információcsere és tudásmegosztás. Ezért létfontosságú minden vállalkozás számára a szakmai kapcsolatok fenntartása, a szakmai szervezetek vérkeringésébe való bekapcsolódás. Egy felelős vállalat környezetével kölcsönösségen alapuló viszonyt alakít ki, amelyben nemcsak kap, de vissza is ad a civil szférának. Ezért veszünk részt az alábbi szervezetek munkájában, és támogatjuk őket céljaik elérésében.
Magyar Adótanácsadók és Könyvviteli Szolgáltatók Országos Egyesülete - Adókamara
A Magyar Adótanácsadók és Könyvviteli Szolgáltatók Országos Egyesületének – ahogy sokan röviden nevezik: az Adókamarának célja, hogy a képviselt szakmák érdekeit érvényre juttassa. E mellett a szervezet törekszik a számviteli és adótanácsadói munka színvonalának növelésére, és hatást szeretne gyakorolni saját szűkebb körén túl a teljes vállalkozási környezetre is.
Siklós Márta 1993 óta volt az Adótanácsadók Egyesületének alelnöke; amely posztot több, mint 25 éven át, 2020-ig töltötte be. 2016-ban elindította a szervezet Jövő tudatos adózói programját, melynek keretében középiskolások számára tartottak ingyenes adózási előadásokat a tagság önkéntesei.
Jancsa-Pék Judit pedig 2011-ben a szervezet Nemzetközi Adó Tagozatának elnökeként lépett be az Egyesületet segítő aktív munkába, és 2020 óta a szakmai alelnöki pozíciót is betölti. Részt vesz a kollégák oktatásában, az érdekképviseleti munkában, az egyesület kapcsolattartója az Adóhatóság és a Pénzügyminisztérium felé, melynek keretében számos szakmai munkacsoportnak – többek között az online számla, a SAF-T, az e-Áfa rendszer bevezetésével és fejlesztésével foglalkozóknak – aktív tagja lehetett.
Magyar Könyvvizsgálói Kamara
A Magyar Könyvvizsgálói Kamara a könyvvizsgálók szakmai önkormányzata, melynek tagjai a maguk választotta testületek és tisztségviselők útján ügyeiket önállóan intézhetik, és szakmai, gazdasági érdekeiket a közérdekkel összhangban képviselik. A kamara közhiteles nyilvántartásokat vezet, meghatározza az okleveles könyvvizsgálói szakképesítés követelményeit, irányítja a képzést és a továbbképzést, vizsgáztat, kiadja a szakképesítést igazoló oklevelet, és fegyelmi jogokat gyakorol.
Munkája mellett Siklós Márta a Magyar Könyvvizsgálói Kamara Szakmai Bizottságának volt tagja 2020-ig, és Adótagozatának elnöke annak 2004-es megalakulásától egészen 2021-ig, azóta pedig a könyvvizsgálói szakma képzéséért felelős Okleves Könyvvizsgálói Képzési Tanács tagja. Bejczi Alexet 2021-ben választották be az Adótagozat elnökségébe.
Nemzetközi Adószakértők Magyarországi Társasága (IFA)
A Nemzetközi Adószakértők Magyarországi Társasága (IFA) nemzetközi háttérrel rendelkező magyar tagokból álló, nemzetközi adózással foglalkozó nonprofit szervezet. Az anyaszervezet, az International Fiscal Association több, mint 50 országban működik, és közel 70 éves múltra tekint vissza. Elsődleges célja az európai és a nemzetközi jogi (ezen belül is kiemelt hangsúllyal az adójogi) normák gyakorlatba való átültetésének elősegítése mind a kormányzati szektor, mind a vállalkozói szféra körében.
Dr. Rácz Nóra elnökségi tagja a Nemzetközi Adószakértők Magyarországi Társaságának.
Budapesti Corvinus Egyetem
Siklós Márta pályája szorosan összefonódik az egyik legrangosabb magyar gazdasági egyetemmel a ma Budapesti Corvinus Egyetem néven ismert intézménnyel. Itt végzett 1983-ban közgazdásztanárként, majd tanácsadói, ügyvezetői munkája mellett sok éven át tartott pro bono kurzusokat, előadásokat különféle számviteli és adózási témákban.
Oktatói tevékenységének elismeréseként 2017-ben a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi Karának címzetes egyetemi docensévé nevezték ki.
2024-től Dr. Menczel-Kiss Gellért szintén bekapcsolódott az egyetemen történő oktatásba, német nyelven tart adózási tárgyat. Jancsa-Pék Judit pedig eseti jelleggel tart előadásokat az egyetemen.
Miskolci Egyetem
Siklós Márta, Dr. Rácz Nóra és Dr. Menczel-Kiss Gellért előadásokat tartott a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának Hercule III elnevezésű projektjében, melynek célja az Európai Unió pénzügyi védelmének előmozdítása és az ebben érintett a jogászok figyelmének felkeltése a téma iránt.
ADVANTAGE AUSTRIA - Osztrák Gazdasági Kamara
Az ADVANTAGE AUSTRIA, az Osztrák Gazdasági Kamara kereskedelemfejlesztésért felelős szervezete, mely támogatja az osztrák vállalatok tevékenységét külföldön és nemzetközi üzleti partnerek kapcsolatfelvételét Ausztriával. Segíti az importőröket, disztribútorokat és kereskedelmi képviselőket kereső osztrák vállalatokat partnereik megtalálásában, és részletes információkat oszt meg a különböző piaci lehetőségekről, feltételekről, valamint elősegíti a világ és Ausztria legjobb elméinek eszmecseréjét és innovációinak a transzferét.
Dr. Rácz Nóra és Dr. Menczel-Kiss Gellért rendszeres előadóként képviselik a LeitnerLeitnert az Osztrák Gazdasági Kamarában.
Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara – DUIHK
A Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara 1993 óta áll szolgáltatásaival a német és a magyar cégek rendelkezésére. A Kamara legfőbb feladata a német-magyar gazdasági kapcsolatok fejlesztése és támogatása. A vállalkozások segítséget kaphatnak a piacra lépésben, marketingben, adózási, képzési vagy hatósági ügyekben. Több mint 900 taggal a legnagyobb nemzetközi háttérrel rendelkező kamara. A piaci szereplők egyik legnagyobb érdekképviseleti szervezete, mely aktív párbeszédet folytat a kormányzattal és a hatóságokkal.
A LeitnerLeitner immár háromszor – 2018/2019, 2022/2023 és 2024/2026 – nyerte el a DUIHK által alapított Megbízható Munkaadó címet.
Dr. Rácz Nóra aktív tagja a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara tanácsadó testületének. 2024 májusában pedig az a megtiszteltetés érte, hogy a megkezdett munkáját immár az elnökség tagjaként folytathatja. Ennek keretében adó- és jogi szaktudásával támogatja a tagságot, és a women@duihk keretében elkötelezett a női vezetők segítése mellett.
Swisscham Hungary Svájci-Magyar Kereskedelmi Kamara
A Swisscham Hungary Svájci-Magyar Kereskedelmi Kamara 1995-ben alakult, teret biztosítva a két ország gazdasági együttműködésének, majd később a svájci érdekeltségű vállalatok érdekképviseleti szerveként lépett fel. Szakmai fórumként fontos számukra, hogy mind Svájcban, mind pedig Magyarországon széles partneri hálózattal rendelkezzenek annak érdekében, hogy megfelelően kiszolgálják a tagjaik elvárásait, hiszen a kamara 25 éves fennállása óta első számú célja az aktuális gazdasági igényeknek való megfelelés.
A LeitnerLeitner 2023 óta tagja a szervezetnek, a partnerek közül Dr. Menczel-Kiss Gellért képviseli a LeitnerLeitner-t. Dr. Rácz Nóra pedig a Kamara Felügyelőbizottságának tagja.
Joint Venture Szövetség
A Joint Venture Szövetség a Magyarországon bejegyzett, részben vagy egészben külföldi tulajdonban lévő vállalatok érdekképviseletére, működésük és a gazdasági életbe való beilleszkedésük elősegítésére alakult még a rendszerváltás előtt 1986-ban.
A LeitnerLeitner büszke tagja a szövetségnek. Jancsa-Pék Judit a JVSZ Átlátható Pénz-, Adóügyek és Jog Fórumának elnöke, valamint az Adóhatósággal és a Pénzügyminisztériummal való kapcsolattartásért is felelős. Egy-egy nagyobb horderejű változás kapcsán, a tagság és a döntéshozók között találkozók, valamint szakmai konferenciák szervezésével igyekszik közvetíteni a felek között.
KKVHÁZ
A KKVHÁZ egy kisvállalkozásokat tömörítő közösség, melynek célja a kkv-kat érintő versenyképességi problémák beazonosítása, megoldási javaslatok kidolgozása, és ezek képviselete. A szervezet tudást, kapcsolatot és közösségi élményt közvetít.
A LeitnerLeitner a szervezet megalakulása óta részt vesz a KKVHÁZ munkájában. Korábban Siklós Márta, most Jancsa-Pék Judit látja el ezt a feladatot, aki az Adóbizottság elnöke. Szakmai konferenciákon adják át az aktuális ismereteket, szakanyagok publikálásával segítik a tagvállalatok munkáját.
VAT Expert Group (VEG)
A VAT Expert Group, az Európai Bizottság Adó és Vám Munkacsoportja mellett működő az európai áfa szakpolitikát véleményező, alakító csoport, melynek 40 tagját szakmai kritériumok alapján választják ki. Feladatuk, hogy véleményezzék az uniós áfareform terveit, közvetítsék a szakma és a vállalkozások szempontjait.
A LeitnerLeitner csoport tanácsadói egyedülálló közép-európai áfa szaktudásuk elismeréseként kaptak lehetőséget a csoportban való részvételre, és a megbízatásnak köszönhetően rálátást szerezhetnek az európai áfa szabályozás jövőbeli elképzeléseire, és munkájukkal hozzájárulhatnak egy teljesen új alapokon álló hatékonyabb rendszer kidolgozásához. Jancsa-Pék Judit 2016 óta tagja a VEG csoportnak.